Lucia Váryová je Zodpovedná osoba roka 2022

Lucia Váryová

Lucia Váryová, garantka Pracovnoprávnej sekcie Únie, získala titul Zodpovedná osoba roka 2022 za oblasť Súkromný sektor. 

Bolo pre mňa veľkým prekvapením, že som bola vymenovaná za DPO roka 2022 za súkromný sektor. Súťaž organizoval Spolok pre ochranu osobných údajov a je to pre mňa veľká česť a uznanie získať ocenenie za moju vykonávanú prácu v oblasti ochrany osobných údajov alias GDPR. Samozrejme srdečne gratulujem aj kolegovi Miroslav Ilavsky, ktorý získal tiež ocenenie DPO za verejný sektor, ktorého si nesmierne vážim,” hodnotí zisk ocenenia Lucia. 

Veľmi Lucii gratulujem. Je to ocenenie za jej dlhoročnú a intenzívnu prácu v oblasti ochrany osobných údajov a cena jej právom patrí,” blahoželal Marián Cesnek, predseda Únie. 

Lucia Váryová pôsobí ako zodpovedná osoba v spoločnosti Slovak Parcel Service, s.r.o. Oblasti ochrany osobných údajov sa venuje viac ako desať rokov, pričom je aktívnou účastníčkou na konferenciách v tejto oblasti. Venuje sa tiež kybernetickej bezpečnosti a IT právu a v rámci svojho pôsobenia, ako zodpovedná osoba sa snaží o neustále rozširovanie vedomostí v oblasti spracúvania osobných údajov.