Únia podnikových právnikov SR sa predstavila študentom

Kto je to podnikový právnik a ako sa ním stať? Aj to sa dozvedeli študenti Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v rámci akcie „Partneri na fakulte, fakulta s partnermi“. So špecifikami tejto právnej špecializácie ich prišli zoznámiť zástupcovia Únie podnikových právnikov – predseda Marián Cesnek a tajomníčka Lucia Čabová.

„Únia podnikových právnikov je dlhodobým partnerom bratislavskej Právnickej fakulty a veľmi radi sme preto prijali pozvanie medzi študentov. Predstavili sme našu Úniu, jej členov, činnosť aj prínosy a podmienky členstva,“ povedal predseda Marián Cesnek.

Študentom aj pedagógom bol tak po celý deň k dispozícii informačný stánok Únie s odbornými materiálmi aj jej zástupcovia, ktorí zodpovedali množstvo otázok z oblasti podnikového práva. Okrem toho sa Únia predstavila aj v samostatnej prezentácii, ktorá priblížila prácu firemných právnikov, jej špecifiká i predpoklady,
ktoré by mal budúci úspešný podnikový právnik mať.

„Mnoho otázok od študentov smerovalo na možnosť odbornej stáže vo firmách. V spolupráci s fakultou praxe študentom pomáhame sprostredkovať. Záujem študentov o praktické poznatky svedčí o tom, že to s právom myslia skutočne vážne,“ pochválila budúcich kolegov Lucia Čabová.